Vojenské mapy Brna a okolí 1 : 14 400 z let 1835 až 1872

Offline mapa pro Android a iOS - sledujte svoji polohu v terénu na staré mapě

Možná ještě zajímavější než prohlížení staré mapy na monitoru počítače je vypravit se se starou mapou přímo do terénu. Moderní webové prohlížeče v mobilních zařízeních sice již umožňují sdílet s webovou stránkou údaje o poloze z integrovaného GPS přijímače, avšak tato možnost nefunguje vždy zcela spolehlivě, navíc ne všude je také k dispozici rychlý mobilní internet. Řešení obou výše zmíněných nedostatků je použití offline mapy v některém z programů k tomu určených.

Budete k tomu potřebovat následující:

Můžete si však vyzkoušet práci s ukázkovými soubory obsahujícími výřez z mapy (pro území zahrnující přibližně Židenice, Zábrdovice a Juliánov). Mapy jsou ve formátu sqlitedb, rozlišení 240 dpi a obsahují ochranné prvky. Ukázky si můžete stáhnout zde: mapa z roku 1835 a mapa z roku 1839.

Pokud byste měli zájem o celou mapu pro nahrání do mobilního zařízení, napište mi na walterv@centrum.cz.

Jak na to?

Postup pro aplikaci Locus Map Screenshot z aplikace Locus Map
  1. Z Google play si stáhněte a nainstalujte Locus Map.
  2. Aplikaci Locus Map jednou spusťte a pak zavřete (tlačítkem „zpět“).
  3. Stáhněte si soubor s mapou do svého mobilního telefonu a umístěte jej do složky Locus/maps.
  4. Znovu spusťte aplikaci Locus Map.
  5. V aplikaci Locus Map klikněte na ikonku mapy (vpravo nahoře) a dále na záložku „osobní“.
  6. Zde vyberte mapu, kterou jste si stáhli.
  7. Zapněte GPS přijímač v nastavení svého telefonu.

Postup pro aplikaci Galileo Offline Maps
  1. Stáhněte si aplikaci Galileo Offline Maps.
  2. Postupuje podle návodu pro import offline map v manuálu aplikace. Na uvedené stránce musíte odscrollovat skoro dolů - na část „Importing offline maps“.

Chcete si mapu nebo její část vytisknout?

Můžete získat i mapu ve formátu jpg v tiskovém rozlišení 300 dpi. Tato verze neobsahuje ochranné prvky (vodoznak). Ukázkové soubory s výřezem mapy v daném rozlišení si můžete stáhnout zde: mapa z roku 1835 a mapa z roku 1839. Pokud máte zájem, napište mi - walterv@centrum.cz.

Zde publikované mapy jsou určeny pouze pro osobní potřebu, nikoliv pro další šíření ať už v elektronické či tištěné podobě! V případě použití do publikací apod. je nutná předchozí písemná dohoda. Potřebujete starou mapu Brna nebo Moravy z jiného období či v jiném měřítku? Zkuste se podívat sem.

Všechna práva vyhrazena. Jakákoliv reprodukce mapy nebo její části není dovolena bez předchozího písemného souhlasu vlastníka autorských práv. Dotazy a připomínky pište na walterv@centrum.cz. © 2014 vilemwalter.cz